ПАМ’ЯТКИ ДЛЯ БАТЬКІВ

Тілесні покарання – хибний спосіб виховання

Якщо ми караємо дітей «під гарячу руку», це означає, що ми гірше володіємо собою, аніж вимагаємо цього від дитини, ми робимо це не для виправлення дитини, а щоб розрідити нервову напругу.

Пам’ятайте, що:

Ø      Ляскаючи дитину, ви навчите її боятись вас.

Ø      Поведінка дитини буде непередбаченою, вона не буде розуміти та приймати закони моралі.

Ø      Показуючи при дітях гірші риси свого характеру, ви подаєте їм поганий приклад.

Ø      Ляпаси можуть лише утвердити, але не змінити поведінку дитини.

Ø      Покарання примушують дитину побоюватись втратити батьківську любов. Вона почуває себе знедоленою та починає ревнувати до брата чи сестри.

Ø      У покараної дитини може виникнути вороже почуття до батьків. І щойно у ній поєднаються два почуття – любов та ненависть, як зразу виникає конфлікт.

Ø      Покарання допоможе дитині привертати увагу будь-якими засобами.

Ø      При можливості доцільно змінити покарання на: терпіння, пояснення, відволікання, заохочування.

Шановні батьки, пам’ятайте!

1.      У дітей, які не знають, що їм робити в час дозвілля, псуються і голова, і серце, і моральність. Допоможіть своїй дитині вибрати корисне заняття.

2.      Турбуйтеся про те, що дитяче серце не стало грубим, злим, холодним, байдужим і жорстоким в результаті «виховання».

3.      Пам’ятайте, батьки! Фізичне покарання – це показник не тільки вашої слабкості, розгубленості, безсилля, а й педагогічного безкультур’я.

4.      Не ставте вашу дитину в становище, коли вона змушена оборонятися брехнею.

5.      Говоріть з дитиною так, щоб не залишилось жодного сумніву в тому, що ви керуєтеся турботою і тривогою за неї, а не бажанням відмахнутися, образити.

6.      Будьте навіть у дрібницях до кінця правдивими і чесними зі своїми дітьми.

7.      Не забувайте поділитись зі своїми дітьми досягненнями й невдачами, тоді вони відкриватимуть вам свої таємниці, чекатимуть вашої поради, підтримки.

Ваша дитина закохалася.

1. Пам’ятайте! Час першої любові в кожної людини свій. Полюбити за вказівкою, як і розлюбити на вимогу, неможливо!

2. Не принижуйте підлітка допитами, створіть таку атмосферу, під час якої йому самому хотілося б з вами поділитися почуттям, що виникло!

3. Не моралізуйте, а радьте, допомагайте впоратися з почуттям, якщо підліткові важко!

4. Не обговорюйте його почуття з іншими людьми.

5. Не кажіть погано про людину, до якої підліток відчуває сильне почуття. Аналізуйте разом з ним не людину, а її дії та вчинки.

6. Розповідайте про свої почуття в цьому віці, про свої помилки, навчайте бути чесним у стосунках з іншою людиною!

7. Познайомтеся з людиною, яка подобається Вашій дитині, якщо вона цього хоче!

8. Не намагайтеся обвинувачувати іншу людину в тому, що вона погано впливає на Вашу дитину. Критичніше придивіться до своєї!

9. Не дозволяйте іншим людям принижувати гідність Вашої дитини!

Як допомогти дитині подолати комп’ютерну залежність.

Зробіть так, щоб ця пам’ятка стала настільною у вас вдома.

Ø     Ваша дитина повинна перебувати за комп’ютеролм не більше, ніж 4 години на день

Ø     Будьте уважними до того, які теми є цікавими для Вашої дитини в інформаційному просторі.

Ø     Вивчіть комп’ютер «уздовж і впоперек», довідайтеся про механізми блокування деяких файлів.

Ø     Купуйте дитині диски з освітніми програмами.

Ø     Переглядайте ігри, у які дитина Ваша грає.

Ø     Знайте: існує вірогідність того, що з допомогою Інтернету Вашу дитині можуть заманити в Якусь секту.

Ø     Намагайтеся аналізувати будь-яку інформацію, отриману з допомогою Інтернету, разом із дитиною.

Ø     Не відмовляйтеся від її пропозицій «показати щось цікаве».

Ø     Радійте її успіхам, пов’язаних із освоєнням інформаційного простору.

Як допомогти кинути палити

Ø     Батьки повинні першими відмовитися від паління.

Ø     Батьки повинні допомогти дитині відволіктися від звички палити. Як? Ігри, відпочинок на свіжому повітрі, прогулянки, бесіди – усе це сприяє відмові від паління.

Ø     Не моралізувати, а підтримувати своїх дітей, стверджувати, що все вийде, якщо людина чогось прагне.

Ø     Не боятися компанії своєї дитини, а допомогти їй та її друзям боротися зі спокусою паління.

Правила спілкування з підлітками

Ø      Дайте дитині свободу.

Ø      Жодних нотацій.

Ø      Йдіть на компроміс.

Ø      Поступається розумніший.

Ø      Не слід ображати.

Ø      Будьте міцні та впевнені.